Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

El ve Yüz Çizgileri Yorumlama / Fizyonomi Eğitimi

6 Kasım 2021 @ 14:00 - 16:00

₺600

El ve yüz çizgilerinin yorumlanması,
– El falı, ilm-i kıyafet, firase, kefname, fizyonomi gibi isimler ile anılan; yüz ve elin yapısı ve çiziglerine bakarak kişinin karakteri, geçmişi, geleceği hakkında bilgi sahibi olma sanatıdır. Aristo, Hipokrat ve Pluto gibi felsefecilerin eserlerinde bu “sanat” yer alır. Aristo’nun DE NATURA ANİMİUM adlı eserinde beden ve yüz yapısının insanın karakter özellikleri ortaya konulmuştur. İbni Haldun da “insan tanıma sanatı” adında bir eser ile yüz ve el çizigilerinin manalarına yer vermiştir. Günümüzde İngiltere bu bilim-sanat dalına öncülük ediyor. Yapay zekaya 2016 yılında yükleme projelerini hayata geçirdiler.

1. Ders yüz ve elin yapıları, manaları ve çizgilerin konumlanmalarından bahsedilecektir. Hangi yüz hangi yüz ile anlaşır bunların birbirleri ile olan anlaşma durumları, iş ve kariyerde nasıl yönlenmeli ve konumlanmalılar. El yapıları, kalın, ince, dar, geniş, uzun, kısa vs olarak tanımlanmaları. Avuç içi ana çizgileri, kalp, akıl, hayat, kader sıhhat çizgilerinden bahsedilecektir.
2. Ders tırnaklar ve parmak yapılarından bahsedilecektir. El çeşitleri, el içi tepeler ve parmakların içerdiği manalara değinilecektir.
3. Ders avuç içi çizgilerinin başlangıç yerleri, saçaklı olmaları, gittikleri tepelerde hangi manayı içerdiklerinden bahsedilecektir. Ana çizgiler, yan çizgiler, çizgi üzerilerinde ki sembollere değinilecektir.

1 ders ücreti 250 TL
2 ders ücreti 400 TL
3 ders ücreti 600 TL

İsterseniz tek derse de katılım sağlayabilirsiniz isterseniz 2 veya 3 derste alabilirsiniz

 

Detaylar

Tarih:
6 Kasım 2021
Saat:
14:00 - 16:00
Ücret:
₺600
Etkinlik Kategori:

Organizatör

Halid Aslan

Mekan

Atölye Gözayn
Merdivenkoy mah. ortabahar sk. no:15 D:3 Hakan ap. Kadıköy
istanbul, Kadıköy 34732 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0530 968 2780
Mekan Websitesi görüntüleyin.